Skład Samorządu Uczniowskiego Działalność Samorządu Uczniowskiego Przydatne materiały Akcje charytatywne Jak się uczyć?? Godziny dostępności Infolinia dla dzieci

ROK SZKOLNY 2022/2023

enlightenedZBIERAMU NAKRĘTKI I NAKRĘCAMY POMOC DZIECIOM !!!

Celem akcji jest pomoc chorym dzieciom. Zbieranie plastikowych nakrętek to prosty sposób, aby komuś pomóc.

Każda plastikowa nakrętka jest cenna! Nie wyrzucamy więc ich z innymi odpadami do śmieci tylko zbieramy.

Zebrane nakrętki oddajemy dziewczynce z sąsiedniej miejscowości.

enlightenedAKCJA SPRZĄTANIA ŚWIATA

Przez udział w tej Akcji przyczyniliśmy się do ochrony, choć części środowiska przed niebezpiecznymi substancjami chemicznymi (takimi jak rtęć, kadm), które przy niezachowaniu należytej ostrożności, mogą stać się zagrożeniem dla zdrowia ludzi oraz środowiska naturalnego.

enlightenedGÓRA GROSZA

Celem akcji Góra Grosza, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom, jest zebranie środków na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie nowych domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze. Już od ośmiu lat patronat nad akcją obejmuje Ministerstwo Edukacji Narodowej. Tradycją stało się już, że w październiku, uczniowie, oprócz książek i zeszytów w plecakach przynoszą drobne monety groszowe. Pieniądze uzbierane w pokaźną „gorę grosza” mogą przyczynić się do poprawy losu dzieci, które nie z własnych przyczyn zostały odseparowane od domu rodzinnego, od najbliższych.

Źródło: http://towarzystwonaszdom.pl/